מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

 

השפעת הטיפול בצמחי מרפא סיניים על הביוץ והפרופיל האנדוקריני בנשים עם תסמונת שחלות פוליציסטיות
 

 Ushiroyama T, et al. Effects of switching to wen-jing-tang (unkei-to) from preceding herbal preparations selected by eight-principle pattern identification on endocrinological status and ovulatory induction in women with polycystic ovary syndrome, American Journal of Chinese Medicine, 2006; 34(2):177-87

מחקר זה ביקש לבחון את השפעת הטיפול ב-Wen-Jing-Tang (להלן – WJT), פורמולת צמחי מרפא סינית, על הביוץ והפרופיל האנדוקריני בנשים עם תסמונת שחלות פוליציסטיות. במחקר, שנמשך 16 שבועות, נכללו 64 נשים ללא ביוץ, שאובחנו עם תסמונת שחלות פוליציסטיות. בתחילה אובחנו הנשים על-פי עקרונות הרפואה היפנית המסורתית (Kampo) וטופלו במשך 8 שבועות בשתי פורמולות צמחים שאינן WJT. בתום תקופת הטיפול הראשונה, חולקו הנשים שעדיין היו ללא ביוץ באופן אקראי לשתי קבוצות – מחציתן המשיכו בטיפול המקורי ומחציתן עברו לטיפול בפורמולה WJT, למשך 8 שבועות נוספים. החוקרים בדקו את רמות ה-FSH, LH ואסטרדיול בפלסמה בתחילת המחקר, לאחר 8 שבועות הטיפול הראשונים ובתום 16 שבועות הטיפול.

תוצאות – בתום 8 שבועות הטיפול הראשונים, 54 מהנשים היו עדיין ללא ביוץ, וללא שינוי ברמת ה-LH הממוצעת בפלסמה. לאחר 16 שבועות טיפול, עמד שיעור הביוץ בקרב הנשים שעברו לטיפול ב-WJT על 59.3%, לעומת 7.4% בלבד בקרב אלו שהמשיכו את הטיפול המקורי. אצל נשים אלו גם נמדדה ירידה של 49.4-58.2% ברמת ה-LH.

מסקנות – הטיפול בפורמולת הצמחים הסינית Wen-Jing-Tang שיפר את הפרופיל האנדוקריני ואת שיעורי הביוץ בקרב נשים עם תסמונת שחלות פוליציסטיות, וזאת ללא תלות באבחנה המבוססת על עקרונות הרפואה המסורתית. נראה כי פורמולה זו הינה טיפול יעיל ורחב-טווח בנשים הסובלות מבעיה זו.

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים