מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

דף הבית >> הצוות שלנו >> תגר בנימין
 

תגר בנימין (Dip Ac & Herb)

מייסדת ומנהלת המרכז וקליניקת 'מפגשים'


פרטים מקצועיים

  • מטפלת מוסמכת ברפואה סינית מסורתית, רפואה סינית עתיקה ואסכולת חמשת האלמנטים
  • מומחית ומרצה ברפואת נשים ופיריון לפי הרפואה הסינית
  • מומחית ברפואת ילדים לפי הרפואה הסינית
  • בוגרת השתלמות-על לטיפול בבעיות אורתופדיות וכאב על-פי השיטה המרידיאנית
  • אחת מכותבות ועורכות "המדריך הקליני לגינקולוגיה ברפואה סינית מסורתית"
  • מרצה בגינקולוגיה ברפואה הסינית
  • לשעבר חברת ועד האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי, פעלה לקידום הכשרת והסמכת המטופלים ברפואה סינית

אני מאמינה...

אני מאמינה ששילוב הרפואה הסינית עם הרפואה המערבית מאפשר לתת למטופלת טיפול שלם שישפר את כל מרכיבי בריאותה. החיפוש אחר שורשיה של המחלה או הבעיה הבריאותית הינו מרכיב מרכזי בעבודתי בקליניקה. העבודה בקליניקה מוכיחה לי שוב ושוב כי הנפש היא חלק בלתי-נפרד מהטיפול בכל בעיה גופנית. טיפול מוצלח מחייב השתתפות מלאה של המטופלת בתהליך ההבראה הגופני והנפשי.

מדוע בחרתי לטפל ברפואה הסינית?

הרצון לטפל באנשים היה קיים בי כבר בגיל הילדות. עם השנים הלכה וגדלה אצלי ההבנה שיש קשר בלתי-ניתן להפרדה בין מרכיבינו השונים - גוף, נפש, נשמה - וכי חייבות להיות עוד דרכי ריפוי מלבד הרפואה המערבית הקונבנציונלית, אשר יכולות להחזיר איזון לקשר זה. הקסם שמצאתי ברפואה הסינית הוא היכולת להתאים טיפול ספציפי, שלם ושונה לכל אדם ואדם.

מדוע רפואה סינית לנשים?

כאישה, קיים בי הרצון לעשות למען נשים יותר מאשר רק לטפל בתסמינים הגופניים שלהן. כמטפלת, אני מוצאת בדבר הכל-כך מורכב ומיוחד שנקרא 'אישה' אתגר טיפולי רב ביותר. אני מאמינה כי התנאים בהן חיות רבות מהנשים במערב מרחיקים אותן מגופן ומצרכיהן כנשים, ומהווים את המקור לרבות מבעיות הבריאות שלהן.

לפי הרפואה הסינית חייה של אישה נחלקים למחזורים בני 7 שנים כל-אחד. בגיל הפוריות וגם לאחריו חייה של כל אישה מושפעים במידה לא מבוטלת ממחזוריות הורמונלית חודשית. אני מאמינה כי רבות מבעיות הבריאות שלנו נוצרות משיבוש ביכולת ההקשבה הפנימית למחזורים אלו. לכן, לעתים קרובות מתמקד הטיפול בהשבת האיזון למחזור החודשי ולמרכיבים נוספים הקשורים למחזורי החיים.

רפואה סינית ופריון

"ראייה רחבה יותר של פריון היא כזאת שאינה נקבעת אך ורק על-פי השאלה אם לאישה יש ילד ביולוגי או לא. פריון הוא יחסים ארוכים עם עצמנו, לא מצב רפואי" (ד"ר ג'ואן בוריסנקו)

מניסיוני בטיפול בנשים עם בעיות פריון, שילוב רפואה סינית במהלך טיפולי הפריון יכול לתמוך ולשפר את איכות הזקיקים וכמותם, לשפר את עובי רירית הרחם, להפחית את תופעות הלוואי של הטיפול ההורמונלי (נפיחות בבטן, כאבי ראש, גלי חום, עצירות, שינויי מצב רוח, מתח נפשי) ולתמוך במניעת הפלות. אני ממליצה מאוד לזוגות המתקשים להרות להתחיל בטיפול ברפואה סינית עוד קודם לתחילת הטיפולים ההורמונליים.

רפואה סינית וגיל המעבר

"בתרבויות מסורתיות הייתה העלמה הצעירה פרח, האם הייתה פרי והאישה המבוגרת זרע. הזרע הזה הוא חלק המכיל בתוכו את הידע ואת הכוח הצפון של כל החלקים האחרים. תפקידה של אישה לאחר הפסקת הוסת הוא לשוב ולזרוע בקהילה את גרעין האמת והתבונה שלה..." (מתוך הספר: 'גופה של אישה, תבונתה של אישה')

החיים במערב גורמים לנו לרצות להישאר צעירות ופוריות לנצח, והשכיחו מאיתנו הרבה מהחוכמה הנשית שעברה מדור לדור במשך שנים רבות. הרפואה הסינית רואה בגיל המעבר שלב חשוב בחיים, ולא מחלה. בעזרת הרפואה הסינית ניתן להתמודד ביעילות עם השינויים המתרחשים אצל נשים בגיל המעבר.

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים