מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

 

צמחי מרפא סיניים לטיפול בשיטיון (דמנציה)

Iwasaky K, et al. A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled Clinical Trial of the Chinese Herbal Medicine "Ba Wei Di Huang Wan" in the Treatment of Dementia, Journal of American Geriatric Society, 2004; 52: 1518-1521

מחקר אקראי, מבוקר וכפול-סמיות זה נערך ביפן במשך 8 שבועות ובחן את היעילות של פורמולת צמחי-מרפא בשם Ba Wei Di Huang Wan בשיפור התפקוד המנטלי והגופני בחולים הסובלים משיטיון. המחקר כלל 33 משתתפים, 26 נשים ו-7 גברים, בגיל ממוצע של 84. המשתתפים חולקו באופן אקראי לקבוצת טיפול (16 משתתפים) ולקבוצת ביקורת שטופלה בפלסבו (17 משתתפים). החוקרים בדקו את התפקוד הקוגניטיבי באמצעות מבחן Mini-Mental, את התפקוד בביצוע פעילויות יומיום (ADL), ואת פולסטיליות הדופק הקרוטידי באמצעות סונר-דופלר.

תוצאות – בתום תקופת הטיפול השתפר התפקוד הקוגניטיבי בקבוצת הטיפול באופן משמעותי סטטיסטית מ-13.5 (8.5±) ל-16.3 (7.7±) ב-
MMSE (p<0.01). גם דירוג ה-ADL לפי מדד Barthel השתפר מ-61.8 (34.6±) ל-78.9 (21.1±) בקבוצת הטיפול (p<0.01). בקבוצת הביקורת לא ניכר שינוי משמעותי סטטיסטית בשני מדדים אלו. מדד הפולסטיליות של עורק התרדמה הפנימי ירד משמעותית בקבוצת הטיפול בלבד, מ-2.5 (1.7±) ל-1.9 (0.7±). בחלוף 8 שבועות מתום הטיפול, חזרו מדדי ה-MMSE וה-ADL לרמתם הקודמת.

סיכום – תוצאות המחקר מצביעות על תועלת אפשרית של טיפול באמצעות פורמולת הצמחים הסינית בחולים הסובלים משיטיון.

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים