מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter


רפואת צמחים לטיפול בדלקת כרונית או חוזרת של האוזן התיכונה (Otitis Media)


מקור:

Sun YD, et al., Evaluation of the Clinical Efficacy of Qingqiao Capsule in Treating Patients with Secretory Otitis Media, Chin J Integr Med, 2005, 11(4): 243-248

מחקר זה, שנערך בסין, ובוצע באופן אקראי ומבוקר, בחן את היעילות של פורמולת צמחי מרפא סיניים, הנקראת Qingqiao Capsule, בטיפול בהפרשה כרונית של מוגלה מהאוזן התיכונה (Serous Otitis Media). במחקר השתתפו ילדים ומבוגרים. החוקרים השוו בין טיפול בצמחי מרפא לבין טיפול אנטיביוטי, שניתנו למשך 10-14 ימים, ובחנו את יעילות הטיפול במשך 3-6 חודשים לאחריו.

במחקר נמצא, כי הטיפול בצמחי מרפא היה יעיל יותר באופן משמעותי בהשוואה לטיפול באנטיביוטיקה. מבין המטופלים שטופלו בצמחי מרפא, כ-75% החלימו לחלוטין או נהנו משיפור משמעותי מאוד (לעומת כ-40% בקרב אלו שטופלו באנטיביוטיקה) (p<0.01). לא תועדו במהלך המחקר ולאחריו תופעות לוואי משמעותיות לטיפול בצמחי מרפא.

לסיכום, פורמולת צמחי המרפא Qingqiao Capsule יעילה בטיפול בדלקת כרונית של האוזן התיכונה. 

 
מקור:
Maruyama Y, et al., Effects of Japanese Herbal Medicine, Juzen-Taiho-To, in Otitis-prone Children - a Preliminary Study, Acta Oto-Laryngologica, 2009, 129: 14-18

.
מחקר ראשוני זה בחן את היעילות של פורמולת צמחים הנקראת Juzen-Taiho-To (או בקיצור: JTT) בטיפול בילדים הסובלים מדלקות חוזרות של האוזן התיכונה. פורמולת ה-JTT נבדקה במחקרים שונים ונמצאה יעילה בשיפור מרכיבים שונים הקשורים בתפקוד המערכת החיסונית.

במחקר השתתפו ילדים בגילאי 6 חודשים עד שנתיים ו-9 חודשים, אשר סבלו מדלקות חוזרות של האוזן התיכונה - יותר מ-3 אירועים במשך 6 חודשים, יותר מ-4 אירועים במשך שנה או טרם גיל שנתיים. במסגרת המחקר טופלו הילדים במשך 3 חודשים באמצעות הפורמולה, פעמיים בכל יום. החוקרים בדקו את תדירות האירועים, משך החום והטיפול האנטיביוטי וכן את מספר הפניות לצורך טיפול רפואי, לפני הטיפול, במהלכו ולאחריו.

החוקרים מצאו כי במהלך הטיפול פחת באופן משמעותי מאוד מספר האירועים של דלקות באוזן התיכונה, מ-3.4 לחודש לכ-0.5 לחודש (p=0.000). באופן דומה, פחת באופן משמעותי משך החום, משך הטיפול האנטיביוטי ומספר הפניות לטיפול רפואי. בתקופה שלאחר תום הטיפול נזקקו כשני שליש מהילדים המשתתפים לטיפול חוזר, בגלל הופעה מחודשת של אירועי הדלקת, ושוב, עם הטיפול פחתו האירועים באופן משמעותי. במהלך הטיפול לא דווח על תופעות לוואי משמעותיות.

לסיכום, ממצאי מחקר ראשוני זה מראים כי ייתכן וניתן לטפל ביעילות בדלקות חוזרות של האוזן התיכונה באמצעות צמחי מרפא שמקורם ברפואת הצמחים היפנית.

 

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים