מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter


רפואה סינית ופסוריאזיס (Psoriasis)

פסוריאזיס היא מחלת עור כרונית שכיחה למדי, אשר מופיעה לעתים בגיל הילדות. המחלה יכולה להופיע בצורות רבות, אך הצורה השכיחה מתאפיינת בנגעים אדומים בודדים או רחבים המכוסים קשקשת בהירה, אשר יכולים להופיע בתגובה לגורמים שונים, כמו זיהום חיידקי, טראומה או שימוש תרופות. למחלה יש מרכיב גנטי.

מקור:
Li FL, et al., Qinzhu Liangxue Decoction in Treatment of Blood-heat Type Psoriasis Vulgaris: a Randomized Controlled Trial, J Chin Integr Med, 2008, 6(6): 586-590 Abst; Chinese

במחקר זה נבדקה היעילות של פורמולת צמחי מרפא סיניים, Qingzhu Liangxue, לטיפול בחולי פסוריאזיס עם אבחנה של חום-בדם ברפואה הסינית המסורתית. משתתפי המחקר טופלו במשך 4 שבועות, ובתום הטיפול העריכו החוקרים את השפעת צמחי המרפא על היקף וחומרת הנגעים העוריים (מדד PASI), על איכות החיים (מדד DLQI) ועל הרמה של הורמון הקשור ליצירת כלי-דם (VEGF) בדם. החוקרים מצאו, כי צמחי המרפא הסיניים היו יעילים יותר מהתכשיר אליו הושוו, שיעור התגובה של החולים לצמחי המרפא היה גבוה יותר וכך גם השיפור באיכות החיים. לא נמצא הבדל בין צמחי המרפא לבין התכשיר אליו הושוו מבחינת רמת ההורמון בדם.

לסיכום - פורמולת צחמי המרפא נמצאה יעילה בטיפול בפסוריאזיס המתאים לאבחנה של חום-בדם לפי הרפואה הסינית המסורתית, הן בשיפור מצב הנגעים העוריים והן בשיפור איכות החיים. נראה כי פעולת הצמחים קשורה להפחתת ההורמון VEGF בדם ועיכוב ביצירת כלי-דם חדשים.

 

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים