מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

 

טיפול בבעיות בשלב הלוטיאלי של המחזור החודשי באמצעות צמחי מרפא

 Ushiroyama T, et al. Unkei-to for Correcting Luteal Phase Defects, Journal of Reproductive Medicine, 2003; 48(9):729-734

במחקר אקראי ומבוקר זה שנערך ביפן נבדקה היעילות של פורמולת הצמחים Wen-Jing-Tang (Unkei-to) לטיפול בבעיות בשלב הלוטיאלי של המחזור החודשי. במחקר נכללו 103 נשים שטופלו באמצעות הפורמולה ו-93 נשים ששימשו כקבוצת ביקורת. החוקרים מדדו את רמת הגונדוטרופינים, רמת ה-17-בטא-אסטרדיול ורמת הפרוגסטרון בפלזמה, וכן העריכו את גודל הזקיק הדומיננטי ועובי רירית הרחם בשלב הפוליקולרי המאוחר. 

תוצאות – השימוש בפורמולת הצמחים הפחית משמעותית את רמת ה-LH והגדיל משמעותית את רמת ה-17-בטא-אסטרדיול בשלב הפוליקולרי, וכן הגדיל משמעותית את רמת הפרוגסטרון בשלב המיד-לוטיאלי. בנשים שטופלו בפורמולת הצמחים נצפתה התפתחות משמעותית של הזקיק הדומיננטי ושל רירית הרחם. מדידת טמפרטורת הגוף הבסיסית הדגימה התארכות משמעותית של השלב הלוטיאלי בנשים אלו. בכ-80% מהנשים שטופלו בפורמולת הצמחים נפתרה הבעיה בשלב הלוטיאלי, ובכ-50% מאלו שביקשו להרות התרחש הריון.

מסקנות – השימוש בפורמולת הצמחים Unkei-to עשוי לשפר את תפקוד המערכת האנדוקרינית הקשורה לשחלות ולגונדוטרופינים, את קשרי הגומלין שלה עם השלב הפוליקולרי, ואת הפרופיל האנדוקריני בשלב הלוטיאלי בנשים הסובלות מבעיות בשלב זה.

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים