מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

דף הבית >> תגר בנימין >> מידע בנושאי בריאות ורפואה סינית >> נושאים בבריאות האישה >> הריון ולידה >> משך ההריון ותאריך הלידה המשוער
 
באופן רגיל, הריון נמשך 280 יום, או 40 שבועות, מהיום הראשון של הוסת האחרונה (באישה עם מחזורים סדירים). ניתן לחשב זאת גם כ-266 יום, או 38 שבועות, ממועד הביוץ האחרון במחזור סדיר של 28 יום. חישוב מועד הלידה המשוער מתבצע באופן הבא: יש להוסיף שנה לתאריך של תחילת הוסת האחרונה, לאחר מכן להחסיר 3 חודשים ולבסוף להוסיף 7 ימים.
הכלי הנפוץ ביותר לקביעת גיל ההריון הוא בדיקת הסונר. בשבועות 5-13 להריון, אורך העובר הוא המדד המדויק ביותר לקביעת גיל ההריון. לאחר שבוע 13 נקבע גיל ההריון על-פי קוטר הראש (biparietal diameter) בשילוב עם אורך עצם הירך והיקף הבטן. לאחר שבוע 30 בדיקת הסונר לקביעת גיל ההריון אינה מהימנה במיוחד.
ניתן למשש את הרחם בגובה עצם החיק (pubic symphysis) בשבוע 8 לערך. בשבוע 12 הופך הרחם לאיבר תוך-בטני ובשבוע 16 הוא מגיע לאמצע הגובה שבין עצם החיק לבין הטבור. בשבוע 20 הרחם מגיע לגובה הטבור. בשבועות 26-34 גובה הרחם מצביע על גיל ההריון. לאחר שבוע 36 יורד גובה הרחם, כאשר ראש העובר יורד לתוך האגן.
ניתן לחוש בתנועות העובר בשבוע 17 לערך אצל נשים בהריון 2 ואילך ובשבוע 18 בנשים בהריון הראשון. ניתן לזהות את דופק העובר בעזרת סונר דופלר בשבוע 10 לערך.
הדרך המדויקת ביותר לקביעת בשלות העובר היא בדיקת מי-שפיר.


** המידע מתבסס על: Decherney AH, et al., Current Diagnosis & Treatment - Obstetrics & Gynecology, 10th Ed, McGraw-Hill

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים