מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

דף הבית >> תגר בנימין >> מידע בנושאי בריאות ורפואה סינית >> נושאים בבריאות האישה >> הריון ולידה >> הרגלי-חיים ופעולות שגרה בהריון
 
יחסי מין – לא ברור האם יחסי מין בתחילת ההריון עלולים לגרום להפלה מוקדמת. מומלץ להימנע מיחסי מין אם בעקבותיהם יש התכווצויות או דימום. יחסי מין בשלבים המאוחרים של ההריון עלולים לגרום להופעת צירים. מומלץ לנשים שילדו קודם לכן בלידה מוקדמת או אלו עם דימומים מהרחם להימנע מקיום יחסי מין במהלך ההריון.
רחצה ושחייה – אין בעיה להתרחץ ולשחות במהלך ההריון. לא מומלץ לצלול. בשלבים המאוחרים של ההריון יש ירידה בשיווי המשקל, ולכן מומלץ לנקוט זהירות בזמן הרחצה. לא מומלץ לבצע שטיפה של הנרתיק.
טיפולי שיניים – ניתן לקיים טיפולים פשוטים תחת הרדמה מקומית בכל שלב של ההריון. מומלץ לדחות טיפולים ארוכים יותר לטרימסטר השני.
חיסונים – ניתן לקבל חיסונים עם נגיפים מומתים, טטנוס וחיסונים מהונדסים גנטית (recombinant) במהלך ההריון. מומלץ לכל הנשים בהריון בטרימסטר שני או שלישי בחודשים אוקטובר-מרץ לקבל חיסון נגד שפעת.
פעילות גופנית – רצוי שלא לבצע פעילות גופנית מאומצת במהלך ההריון. ניתן לבצע פעילות גופנית קלה, ורצוי לנוח שעה או שעתיים בכל יום. רצוי להימנע מפעילויות שכרוכות בסיכון מוגבר לפגיעה בבטן.


** המידע מתבסס על: Decherney AH, et al., Current Diagnosis & Treatment - Obstetrics & Gynecology, 10th Ed, McGraw-Hill

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים