מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

דף הבית >> תגר בנימין >> מידע בנושאי בריאות ורפואה סינית >> נושאים בבריאות האישה >> הריון ולידה >> הרגלים מזיקים בהריון
 

עישון - עישון גורם להפחתה בזרימת הדם לשלייה וכך להפחתה באספקת החמצן לעובר. עישון במהלך ההיריון מעלה את הסיכון להפלות, שליית פתח (previa), היפרדות שלייה, היריון חוץ-רחמי, לידה מוקדמת, הפרעה בהתפתחות העובר (IUGR) ותסמונת "מוות בעריסה". עישון במהלך ולאחר ההיריון עלול להעלות את הסיכון לירידה בהישגים הלימודיים של הילד בהמשך. מומלץ להפסיק לעשן לפני הכניסה להיריון, כי הפסקת העישון לאחר הכניסה להיריון מפחיתה את הסיכון רק לחלק הסיבוכים, ועדיין נותר סיכון מוגבר ללידה מוקדמת ולתמותת עובר בסמוך ללידה.

סמים - יש להימנע משימוש בסמים "קלים" ו"קשים", כמו מריחואנה, קוקאין ואחרים, בזמן ההיריון. שימוש בסמים במהלך ההיריון מעלה את הסיכון למשקל לידה נמוך, היקף ראש קטן, פגות והפרעות התפתחותיות אחרות. ילדים שנחשפו למריחואנה במהלך ההיריון היו בסיכון מוגבר לדיכאון ולהפרעות קשב וריכוז. ידוע כי להרואין ומתדון השפעה רעה על העובר, במיוחד יצירת תסמונת גמילה שעלולה להיות קטלנית.

תרופות – רצוי שלא לצרוך תרופות בהריון, בעיקר בשלבים המוקדמים שלו. ישנן תרופות אשר ידוע כי הן מזיקות לעובר ולהתפתחותו.** המידע מתבסס על:
Position of the American Dietetic Association: Nutrition and Lifestyle for Healthy Pregnancy Outcome, J Am Diet Assoc, 2008, 108: 553-561
Decherney AH, et al., Current Diagnosis & Treatment - Obstetrics & Gynecology, 10th Ed, McGraw-Hill

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים