מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

דף הבית >> תגר בנימין >> מידע בנושאי בריאות ורפואה סינית >> נושאים בבריאות האישה >> גיל המעבר >> בעיות בריאותיות גיל המעבר >> דלקת אטרופית של הנרתיק
 

דלקת אטרופית של הנרתיק, או באנגלית Atrophic Vaginitis, היא תופעה שכיחה לאחר הפסקת הוסת. התופעה נגרמת כתוצאה מירידה בעובי האפיתל בנרתיק, הפחתה של כלי דם נימיים בדופן, עלייה בחומציות וירידה בכמות חיידקי הלקטובצילי בנרתיק. תהליכים אלו מגבירים את השכיחות של זיהומים חיידקיים בנרתיק, וגורמים להופעת תסמינים כמו גרד, צריבה, כאב, הפרשות ודימומים קלים מהנרתיק או כאבים בקיום יחסי מין.

אבחנה – האבחנה של דלקת אטרופית של הנרתיק מסתמכת בעיקר על התסמינים ועל הממצאים בבדיקה הגופנית. ניתן להיעזר גם בבדיקה ציטולוגית.

טיפול - במצבים תסמיניים ניתן להיעזר בחומרי סיכה על בסיס מים ו/או תכשירים מקומיים המכילים אסטרוגן. אסטרוגנים הניתנים דרך הפה יועדפו בעיקר במצבים בהם ישנם תסמינים נוספים הקשורים לגיל המעבר.** המידע מתבסס על: Decherney AH, et al. Current Diagnosis & Treatment - Obstetrics & Gynecology, 10th Ed. McGraw-Hill

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים