מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

דף הבית >> תגר בנימין >> מידע בנושאי בריאות ורפואה סינית >> נושאים בבריאות האישה >> הריון ולידה >> בעיות בריאותיות בהריון >> בעיות נפוצות נוספות
 
ריור יתר (Ptyalism) – תלונה לא נפוצה אך טורדנית. לרוב קשורה לבחילות והקאות.
תשוקה לאכילת חומרים שאינם מזונות (Pica) – חלק מהנשים מרגישות בהריון צורך לאכול חומרים כמו חימר ועמילן לכביסה.
בעיות הקשורות לשתן – תכיפות במתן שתן הינה תלונה שכיחה בהריון. הבעיה עלולה להחמיר עם התקדמות ההריון, ככל שהרחם גדל. כאבים במתן שתן ושתן דמי עלולים להיות ביטוי לדלקת בדרכי השתן.
זיהומים שכיחים – כ-20-30% מהנשים בהריון חיוביות לטריכומונס וגינליס, אך רק 5-10% סובלות מתסמיני הזיהום, הכוללים הפרשה ירקרקה עם ריח רע או גירוי של הנרתיק. אצל רבות מהנשים בהריון ניתן למצוא בנרתיק זיהום של הפטריה קנדידה, אך פחות מ-50% מהן סובלות מתסמינים, כגון צריבה וגרד בנרתיק והפרשה רבה לבנה מהנרתיק.
דליות – דליות יכולות להתפתח ברגליים ובפות. לעתים קרובות נשים נוספות במשפחה הקרובה סבלו מתופעה זו בהריון. ניתן למנוע בעיה זו באופן חלקי בעזרת גרביים אלסטיות והרמה של הרגליים.
כאבי פרקים, גב ואגן – במהלך ההריון, בהשפעת הורמונים, יש הרפיה של מפרקי ורצועות האגן. כתוצאה מכך, נשים בהריון עלולות לפתח אי-יציבות של האגן, אשר מתבטאת בכאב. חגורת אגן מיוחדת ומנוחה עשויות להועיל. על כאבי-גב ניתן להקל באמצעות שיפור התנוחה, והתאמת חגורת בטן ונעליים. חימום מקומי, עיסוי ותרגילים מיוחדים עשויים לסייע אף הם.
התכווצויות עוויתיות ברגליים – הגורם לתופעה זו אינו ידוע. ניתן לטפל בה על-ידי הפחתה בצריכת הזרחן ועלייה בצריכת הסידן. גם מגנזיום עשוי להפחית את התופעה. עיסוי של הרגל, תרגילי מתיחה וחימום מקומי עשויים להועיל אף הם.
כאבים בשדיים – גודש בשדיים עלול לגרום לאי-נוחות, במיוחד בשלב המוקדם והמאוחר של ההריון. חזייה נוחה וקירור מקומי עשויים להפחית את אי-הנוחות.
נימול בכפות הידיים – כ-5% מהנשים סובלות מתחושות נימול ודגדוג בכפות הידיים, אשר מופיעות לסירוגין. התופעה בולטת בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות ובלילה, ועלולה להחמיר לחוסר תחושה חלקי ולהפרעה תחושת המנח.
תופעות נוספות – כאבי בטן, בחילות והקאות, התעלפויות, צרבות, עצירות, טחורים, כאבי ראש, תסמונת התעלה הקרפלית ועוד.


** המידע מתבסס על: Decherney AH, et al., Current Diagnosis & Treatment - Obstetrics & Gynecology, 10th Ed, McGraw-Hill

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים