מפגשים
             מרכז לרפואה משלבת
 

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מונה:

שיתוף
FacebookTwitter

 
 

דיקור והשפעתו על תאי-הזרע בגברים עם בעיות פריון

Pei J, et al., Quantitative Evaluation of Spermatozoa Ultrastructure After Acupuncture Treatment for Idiopathic Male Infertility, Fertility & Sterility, 2005; 84(1): 141-147

מחקר זה ביקש לבחון באופן מבוקר את השפעת הדיקור על מאפייני תאי-הזרע אצל גברים הסובלים מבעיות פריון לא-מוסברות (אידיופתיות). במחקר השתתפו 40 גברים אשר סבלו מריכוז נמוך של תאי זרע (אוליגוספרמיה) בנוזל השפיכה (ejaculate), הפרעה בתנועתיות תאי זרע (אסתנוספרמיה) או כמות גדולה של תאי זרע בעלי צורה אבנורמלית (טרטוזוספרמיה). 28 מהמשתתפים טופלו בדיקור פעמיים בשבוע במשך 5 שבועות. דגימות הזרע של המשתתפים נבדקו בעזרת מיקרוסקופ אלקטרוני (TEM).

תוצאות – בקבוצת הגברים שטופלו בדיקור נצפתה עלייה באחוז ומספר תאי הזרע ללא פגמים מבניים. שיפור משמעותי ניכר במיקום וצורת האקרוזום, בצורת הגרעין, בדפוס וצורת האקסונם ובסיבי-העזר של אברוני הזרע. לא היה שינוי משמעותי בפתולוגיות ספציפיות של תאי הזרע – התאבדות תאים (אפופטוזיס), חוסר בשלות ונמקיות (נקרוזיס).

מסקנות – דיקור עשוי להועיל לגברים הסובלים מאי-פריון לא מוסבר. הדיקור הביא לשיפור כללי באיכות תאי הזרע, ובאופן ספציפי בשלמותם המבנית.

כל הזכויות על כל התכנים באתר שמורות לקליניקת 'מפגשים'. אין להעתיק או לעשות כל שימוש בתכנים המצויים באתר מבלי לקבל אישור מראש!

Add to Favorites  |  Make Us Your Home Page  |  Site Map  |  Contact Us [Top]
לייבסיטי - בניית אתרים